Philadelphia 6.11.2013

Dafy byla jako štěňátko moc hodná a milá,…kam jste jí posadili, tam jste jí našli, když se učila nějaký povel, uměla ho okamžitě a s chutí a láskou  plnila, co mi na očích viděla-byla to taková „malá sladká holčička“

Když nastala fletí puberta, všecko skončilo! Moje holčička se změnila „v hnědou vichřici“ věčně zkoumající cokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Bylo to malé vosí hnízdo, kterému jsem musela každou chvilku vymýšlet nejrůznější zábavu a hry, jinak si je vymýšlela sama…a to potom stálo za to!

Dafy má již od malička silně vyvinuté empatie vůči ostatním lidem a zvířatům.
Začala mi tedy na našem cvičáku pomáhat s nápravou nežádoucího a poruchového chování u psů.

Když byl Dádě 1 rok, úspěšně složila canisterapeutickou zkoušku s plným počtem bodů a od té doby pracuje jako canisterapeutický pes u postižených dětí. Pomáhá mi také jako ukázkový asistenční pes při vzdělávacích programech pro děti. Již přes dva roky je mou neoddělitelnou pracovní společnicí.

Philadelphia má vykonanou zkoušku OVVR (ověření vlohových vlastností retrieverů) v plném počtu. Práce se zvěří jí velmi baví. V terénu vyhledává a přináší tak rychle, že kachny a bažanti na honu ani nestíhají padat z oblohy :-)! Dále má Dafy vykonané zkoušky ZOP, ZPU1, ZPU2.

Co se týká zábavy a sportovního vyžití, tak vzhledem k Dafulky temperamentu stále něco vymýšlím, pokud to nejsou různé výlety do přírody, rádi zajdeme na coursing, zkusili jsme také agility, ale když ke mě Dafy při třetím tréninkovém kole vzhlédla s naprosto tázavým a nechápavým výrazem, proč by měla dělat něco…co už udělala 2x ..???….pochopila jsem, že to nebude to pravé ořechové-prostě nuda :-)! Ovšem miluje dogdancing…potřebuje neustálé psychické obměny, což jí tento sport nabízí a náramně jí baví, na jaře se chystáme na dogdancingovou zkoušku.

Fotky z našeho společného života najdete v galerii.

daf postoj

daf leh