O nás

chovatelsá stanice

 

Jak jsme se seznámili 🙂

Když jsem před lety šla na procházku, kolem místního cvičiště, zahlédla jsem, jak se všichni přítomní snaží odchytnout něco neidentifikovatelného, neskutečně rychlého a černého, co hbitě prokluzovalo všem mezi prsty……zvědavost mi nedala a počkala jsem si až „TO“ někdo zpomalí, odchytí…zbrzdí….

Po hodné chvíli se místní buřič sám zastavil, rozhlédl, zpozoroval prohru všech zadýchaných naháněčů a sám dobrovolně se smíchem na pysku se vzdal … Tak jsem poznala plemeno flat coated retrievera a byla to LÁSKA NA PRVNÍ POHLED :-)!

Trvalo pět let, než mi okolnosti dovolili pořídit si svojí první hnědou fenku flata. Do té doby jsem přečetla o tomto plemeni vše, co na světě ke čtení existovalo a občas se s flaty vídala.

Jednou jsem potkala staršího pána s fletíkem, tak jsme se hned dali do řeči, nikdy nezapomenu na slova, která řekl, když jsem se ho zeptala, jak je s tímto plemenem spokojený řekl:  „ JE TO MŮJ ANDĚL STRÁŽNÝ“…přišlo mi to krásné, dojemné a velmi něžné,…..ale až když jsem si  pořídila svou hnědou Philadelphii, teprve jsem doopravdy pochopila jeho slova..PROPADNETE VŠÍM!

 

„FLET MUSÍ BÝT PŮLKA VAŠEHO SRDCE, POKUD TO TAK NENÍ, NIKDY NEBUDE ŠŤASTNÝ“

Naše pracovní stránky: http://www.centrumpsu.cz

„PŘÁTELSKÉ UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY MILOVNÍKY PSŮ“

Pokud jste se pročetli až sem a chcete si pořídit jakékoliv štěňátko…PROSÍM,

zjistěte si předem něco o dané chovatelské stanici AŤ ZABRÁNÍTE PODPOROVÁNÍ MNOŽITELŮ!!!

.

Uskutečněte nezávislou návštěvu, udělejte si reálný úsudek jak má štěňátko správně vyrůstat, nepropadejte euforii a neberte si štěňátko z lítosti, nebo z hlášky…“no tak když už jsme tady“.

Pokud se vám „něco nezdá“, vyražte do jiné chovatelské stanice, uvědomte si, že psa máte na 15let a pokud byl zanedbaný fyzicky nebo psychicky ve věku malého miminka, tak z něj vyroste jen sotva zdravý sebevědomý a veselý jedinec.

Není správné, pokud štěňátka vyrůstají ve špíně, v šeru, na betoně, odděleně od lidí, jsou bázlivá, nejdou k člověku, nechtějí se chovat, nemají k dispozici žádné hračky, mají nafouklá bříška, špinavá ouška, vydíte průjem…a jiné „podezřelosti“….UTÍKEJTE!!!

To samé platí také o fence štěňátek, pokud má chudinka prsa až na zem, vylínalou srst a leží schoulená někde v rohu, tak je něco hodně špatně 🙁

Štěňátko fleta má být veselé, přítulné a tak trošku praštěné :-))

PŘEJI VÁM ŠŤASTNOU VOLBU A KRÁSNÉ DNY S NEJÚŽASNÉJŠÍM PLEMENEM,

KTERÉ JSEM DOPOSUD POZNALA…a pozor...“flet je návykový :-)“

Marcela Maroušková